24 Ağustos 2013 Cumartesi

AYVALIK - SARIMSAKLI - CUNDA ADASI

 
Burası sarımsaklıya 15-20 dk uzaklıkta bulunan şeytan sofrası diye bilinen yerdeki şeytanın ayak iziymiş. diğer ayak izinin de midilli adasında olduğu iddia ediliyormuş. Daha sonra cunda adası sırasında rehberimiz buraya para atan var mı dedi. sadece 1 teyze el kaldırdı rehberimiz sağol teyze oradaki garson arkadaşlarımız senin attığın parayı dün akşam gossip de bir güzel yediler deyince bi kahkaha attık grupça. sonrada yapmayın arkadaşlar hiç şeytandan medet umulur mu dedi. bunu bi önceki gruba anlatmış para atan var mı deyince hepsi el kaldırmış ama sonrasını duyunca haram olsun diye ellerini indirmişler:)
 
şeytan sofrasından manzaralar
 
 
Penolepe adında dağda mistik şekilde yaşayan bi adam varmış. kıtlık başlayınca o köyde herkes o adamdan bilmiş ve adamı öldürmeye karar vermişler. bunu dağdaki bi çobandan öğrenen penolepe çok güzel bi sofra hazırlamış öldürmeye gelenlerde sofrayı görünce bir güzel yemeğe oturmuşlar. penolepe o esnada kaçmış.
burasıda kaldığımız otelin havuzu.sarımsaklının denizini öve öve bitiremediler ama biz sadece bir kere gittik onun dışında hep havuzdaydık.deniz hem taşlık hemde soğuktu.
 
Burasıda cunda adasında ki büyük kilise.adada 5000 insan nüfusu varke 12000 kedi varmış.Cunda adasının delisi kedisi ve ölüsü mehşurmuş.orada her gün 12 de bi cenaze kalkarmış. adada 1 cami ve 20 kilise bulunuyormuş buna rağmen rehberimiz dinsiz olduğumuzu sanmayın dedi...
 
 
 
 
sarımsaklı plajı
 
 
 
 
 
tekne turuna çıktık açıklarda deniz suyu çok berraktı.
 
bu resimde çok anlaşılmıyor ama  ayvalıkta tostçular çarşısı varmış.
 
buda tekneden sarımsaklı plajı...

2 yorum:

Necla Solen dedi ki...

Merhaba,
Ayvalık'ı gezmemiştim, sadece Küçükkuyudan dönerken şöyle bir gezmiştim, iyi oldu anlattıkların gezmiş kadar oldum. Blogunu takibe aldım bana da beklerim, sevgilerle...
www.neclasolen.com

yenigelinceyizi dedi ki...

ayvalık sarımsaklıdan daha güzel tavsiye ederim:)

Yorum Gönder